Suzuki Vitara II Dobre Nawet Gdy Używane

Passing car keys. Cropped closeup of a car dealer holding out car keys to the camera copyspace car dealership salon manager salesman selling buying giving owner profession purchase vehicle concept.

Zrozumienie samochodu to podstawa to podróżowania nim. Firma Suzuki słynęła przede wszystkim z motorów. Jednak XXI wiek pokazuje, że również wśród aut może być hitem. Rozumienie modelu Suzuki Vitara pozwala skupić się na przyjemności z kierowania tym pojazdem. Chociaż wielu użytkowników próbuje szkalować ten wybór.

Zobacz dlaczego ten model Suzuki jest naprawdę świetnym samochodem.


Obecnie na rynku motoryzacji znajdziesz wersje:
„• Benzynowy 1.6 VVT (120 KM),
• Benzynowy 1.0 BoosterJet (111 KM),
• Benzynowy 1.4 BoosterJet (140 KM),
• Benzynowy 1.4 BoosterJet Mild Hybrid (129 KM),
• Diesel 1.6 DDIS (120 KM).”
Technika cały czas rozwija swoje skrzydła, a wraz z nią rośnie funkcjonalność samochodów. Suzuki Vitara jest na rynku od 2015 roku. Pozornie jest zupełnym przeciwieństwem pierwszej swojej wersji. Vitara to crossover segmentu B. To doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących w mieście i na drogach leśnych, ponieważ samochód ten ma napęd na cztery koła, tzw. AllGrip. Jeszcze dzisiaj możesz spotkać go na rynku samochodów.


Jednak firma Suzuki postanowiła w 2018 roku wydać nowszy model. Odświeżyła wygląd auta oraz zamieniła ofertę na benzynową 1.0.
Suzuki Vitara miała sporo zmian. Kolejna nastąpiła w 2020 roku, gdzie zmieniono silnik na benzyniak 1.4. z dodatkiem układu mild hybrid.

Zmiana ta była związana z normami emisyjnymi.


Suzuki Vitara jest samochodem idealnym do codziennego poruszania się po drodze. Kompaktowe rozmiary pozwalają zmieścić standardowe 4 osoby, a bagażnik pomieści 375 litrów. Można więc powiedzieć, że samochód ten to prostota, której rdzeniem jest tania eksploatacja i dobra wydajność.
Suzuki już teraz zapowiada, że w roku 2022 pojawi się wersja Hybrydowa Vitary. Samochód ten jest niezwykle lekki, ponieważ konstruktorzy zastosowali cienkie blachy ale za to wysoko-wytrzymałościowe. Już na samym początku Suzuki zyskało dzięki temu modelowi 5 gwiazdek Euro NCAP.


Wsiadasz do samochodu i czujesz się jakbyś wszedł do samolotu, bo tak leciutki jest Vitara. Suzuki stała się twoją ulubioną firmą, gdy poznałeś sposób na zatrzymanie samochodu w miejscu, czyli włączenie zabezpieczenia. Nie jest Ci straszny również szum powietrza, bo jezdnie, na których się poruszasz i tak nie dopuszczają jazdy szybszej niż 60 km/h. Doceniasz auto, które kosztuje niewiele a zapewnia całkiem przyjemną jazdę i miły widok dla oka.
Zastosowanie takich blach spowodowało lekkość samochodu. Gdy zabraknie benzyny nawet dziecko będzie mogło pomóc w pchaniu tego auta. Jedynym minusem jest to, że kierowca musi pamiętać o zabezpieczeniu, tak aby auto nie odjechało, np. z górki.
Warto też dodać, że Suzuki Vitara ma wyciszenie, które dobrze służy do 120 km/h, a przy większych prędkościach można usłyszeć świsty powietrza. W zamian za to Vitara dobrze trzyma się nawierzchni, trzyma się drogi zwłaszcza w wersjach 2WD, a dodatkowo napęd AllGrip działa prawidłowo i jest jednym z lepszych na rynku motoryzacji.