Przyszłość samochodów elektrycznych

W pierwszej połowie 2010 roku wiele krajów oficjalnie ogłosiło, że przyszłość należy do pojazdów elektrycznych. Obiecali ograniczyć produkcję samochodów z silnikami spalinowymi (ICE), zaoferowali korzyści właścicielom samochodów elektrycznych, a nawet nałożyli ograniczenia na używanie samochodów benzynowych i diesla na niektórych ulicach. Jednak większość planów zostanie zrealizowana dopiero w 2025 roku. Tymczasem branża motoryzacyjna, choć się zmienia, nie jest tak szybka, jak przewidywali Elon Musk i inni zwolennicy aut elektrycznych.

Dane za pierwszy kwartał 2020 r. Pokazują, że w większości krajów europejskich nadal dominują pojazdy benzynowe i wysokoprężne. Wyjątkiem jest Norwegia, gdzie udział samochodów elektrycznych w ogólnej liczbie nowych aut przekracza już 50%. Paliwa alternatywne są nadal rzadkością w UE – zajmują zaledwie 1,9% rynku. Jednocześnie od kwietnia do czerwca popularność samochodów na gaz i etanol spadła o 50%.

Producenci samochodów wierzą w przyszłość bez wypadków, emisji spalin i korków komunikacyjnych. Dążymy do w pełni elektrycznej przyszłości, ponieważ zmiany klimatyczne są realne. Oczywiście na świecie są rynki, które obecnie nie są do końca przygotowane na przejście na pojazdy elektryczne, zarówno pod względem infrastruktury, jak i myślenia konsumenckiego, ale ogólne trendy sugerują, że ostatecznie wszystkie rynki będą podążać w tym kierunku. … Spodziewamy się, że do połowy dekady zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne przekroczy 1 mln pojazdów rocznie.

Odpowiedni zasięg to jedno z głównych zadań, a już teraz nasze pojazdy mogą mieć szacunkowy zasięg do 600 km lub więcej po pełnym naładowaniu. Samochody te mogą przyspieszyć od 0 do 100 km / hw zaledwie 3 sekundy, mają akumulatory o pojemności od 50 do ponad 200 kWh, mają opcje napędu na przód, tył i na wszystkie koła i mogą mieć moc od 235 do 1000 koni mechanicznych. Ratunek? Technologia już teraz umożliwia konstruowanie samochodów nowej generacji o żywotności akumulatora wynoszącej milion mil.

Jesteśmy już przywiązani do gniazda ze wszystkimi naszymi gadżetami, więc powinniśmy zacząć od zmiany naszego sposobu myślenia. Po prostu zmieniamy stację benzynową samochodu na ładowanie go w domu, tak jak robimy to z naszymi smartfonami. Badania pokazują, że 92% czasu ładowania pojazdu ma miejsce w domu lub na stacjach w pobliżu miejsca pracy. Jesteśmy przyzwyczajeni do zatrzymywania się przy stacjach benzynowych i uważamy to za wygodne, ale ludzie nie mają stacji benzynowych w domu. Gdy przełączasz się na prąd, nie musisz odnawiać każdej stacji benzynowej, ponieważ masz już taką w domu lub w pracy.

Klienci muszą mieć pewność co do bezpieczeństwa swojego pojazdu, zwłaszcza w razie wypadku. Mamy cały zespół ds. Bezpieczeństwa akumulatorów HV, który również przeprowadza testy zderzeniowe akumulatorów w taki sam sposób, w jaki przeprowadzaliśmy testy bezpieczeństwa układu paliwowego. Akumulatory stanowią część konstrukcji nadwozia i są wyposażone w funkcje odcięcia i odcięcia instalacji elektrycznej w razie wypadku lub powodzi. I właśnie ten fakt powinien przyspieszyć przyswajanie pojazdów elektrycznych przez społeczeństwo.

Jazda samochodem elektrycznym to ogromna przyjemność, ponieważ jest to cichy samochód o doskonałej dynamice. Szybka reakcja i wysoki moment obrotowy silnika pozwalają realistycznie oszacować przyspieszenie. Na szczególną uwagę zasługuje przestronność, jaką dostajesz w samochodzie elektrycznym. Wszystko to razem sprawi, że ludzie naprawdę pokochają samochody elektryczne.
Samochody elektryczne nie muszą kosztować więcej tylko dlatego, że są innowacyjne. Chcąc zwrócić uwagę masowego konsumenta na segment pojazdów elektrycznych, będziemy musieli przedstawić propozycję cenową na poziomie pojazdów ze standardowymi silnikami spalinowymi. Postrzegamy przyszłość branży motoryzacyjnej jako w pełni elektryczną, dlatego potrzebujemy szerokiej gamy pojazdów elektrycznych: w każdym segmencie, dla każdego typu nadwozia i we wszystkich kategoriach cenowych. To systematyczne podejście, które pozwoli Ci uwzględnić wszystko na raz.
Pojazdy elektryczne są częścią ogólnej wizji świata bez wypadków, zerowej emisji i zerowego natężenia ruchu. Wszystko to razem i indywidualnie może zmienić kulturę jazdy. Życie z samochodem elektrycznym staje się proste, wydajne i przyjazne dla klienta. Ponadto tworzenie pojazdów elektrycznych z funkcjami autopilota przynosi ogromne korzyści społeczne. Potencjał samojezdnych samochodów elektrycznych polega na tym, że mogą uratować życie milionów ludzi, zmienić kształt miast i zmniejszyć emisje.