Na co zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej?

Wszyscy kierowcy spotykają się z sytuacjami, w których muszą skorzystać z usług pomocy drogowej. Specjalista, zatrudniony przez firmę zajmującą się tym dokona naprawy na miejscu, udzieli fachowej porady oraz w razie potrzeby przetransportuje samochód lawetą do warsztatu lub we wskazane przez nas miejsce. Czym jednak należy się kierować przy wyborze firmy oferującej usługi pomocy drogowej?

Zakres usług świadczony przez pomoc drogową

Wzywając serwis drogowy, zawsze staramy się rozwiązać konkretny problem. Dlatego warto sprawdzić, czy podmiot, z którego chce się skorzystać, posiada właściwy sprzęt i wiedzę, aby zająć się naszym problemem. Wiele firm oferuje kompleksową obsługę wszystkich typów pojazdów (w tym samochodów ciężarowych), a wiele innych firm działających w tej branży oferuje tzw. usługi ogólne. W trakcie rozmowy warto dokładnie przedstawić sytuację, w której się znaleźliśmy. W ten sposób można mieć pewność czy dana firma ma realną szansę, aby nam pomóc.

Czy cena powinna być najważniejsza?

Wybierając firmę do skorzystania z usług pomocy drogowej, należy kierować się nie tylko jak najniższą ceną, ale także tym, że wyższa cena może iść w parze z jakością. Oczywiście ma na to jednak wpływ kilka innych czynników. Na przykład koszt holowania lub transportu lawetą różni się znacznie w zależności od liczby przejechanych kilometrów. Dlatego warto wybrać firmę ze swojej okolicy. Zmniejsza to koszty związane z dojazdem ekspertów do miejsca awarii. Wiele firm zajmuje się również załadunkiem i rozładunkiem na lawecie oraz oczywiście naprawami. Nawet jeśli wezwie się pomoc drogową w święto lub w nocy, można z tego powodu liczyć się z wyższymi opłatami.

O czym należy pamiętać przy korzystaniu z usług pomocy drogowej?

Zamawiając usługi drogowe, warto od razu poprosić o wycenę i zapytać o przewidywany czas oczekiwania. Warto też wcześniej sprawdzić, jakie opinie reprezentuje dana firma. W dzisiejszych czasach można to z łatwością zrobić za pomocą internetu. Warto chwilę poczekać na ochłonięcie i zrobić choćby powierzchowne badanie, zanim zamówi się odpowiednią usługę. Podczas rozmowy nie należy zapomnieć o dokładnym opisaniu miejsca, w którym się znajdujemy i jaki problem jest do rozwiązania. W przypadku odholowania samochodu należy sprawdzić czy samochód jest w odpowiedni sposób zabezpieczony. Jeśli potrzebujesz pomocy drogowej w Puławach, to warto sprawdzić ofertę na stronie https://pomoc-drogowa.pulawy.pl/.