Jak dbać o samochód zimą?

Posiadacze samochodu z pewnością dbają o swój wóz.Jak wiemy z doświadczenia większośc dba tylko o samochód tylko przez okres letni, ponieważ jest łatwiejsze niż zimą. Mamy lepszy dostęp do myjni samochodowej jaki i częściej można użyć odkurzacza.

Zimą również trzeba dbać o samochód

Mycie auta zimą nie należy do prostych zadań ale jest bardzo ważne. Niskie temperatury nie ułatwiają nam tego ale połączenie wilgoci i błota z solą sypaną na drogi, poodują korozję co niszczy nasz lakier. Należy więc myć samochód również zimą, można skorzystać z myjni zamkniętych. W ten sposób temperatura nam nie groźna a możemy umyć auto dokładnie i nie musimy się śpieszyć.

Zabezpieczenie lakieru

Kolejną rzeczą, która powinniśmy wykonać po umyciu samochodu to woskowanie. Dbałość o lakier samochodowy należy wykonać jeszcze przed nadejściem zimy. Należy umyć dokładnie samochód i nawoskować. Wosk tworzy warstwę ochronną na lakierze. Przed nałożeniem wosku użyj glinki, która polega tak samo jak peelingowanie skóry. Zabieg ten poleca nawet jeden z najlepszych serwisów lakierniczo-blacharskich z okolic Olsztyna – reklamę tego warsztatu często można znaleźć na stronie Olsztyn Info. Dodajmy, że glinkowanie pomoże usunąć najmniejsze zanieczyszczenia i w taki sposób możesz przygotować auto do woskowania. Woskowanie nie należy wykonywać w pełnym słońcu, może to powodować przesychanie wosku i powoduje dotarcie powłoki. Wosk zabezpiecza lakier i wydobywa piękny kolor samochodu.

Pamiętaj gdy góra śniegu zasypie twoje auto to do odśnieżania używaj szczotki z miękkim włosiem. Zbyt sztywna szczotka może porysować lakier. Natomiast do skrobania szyby używaj skrobaczki na tyle delikatnie by aby szyba nie została porysowana albo najprostszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie gdy użyjesz odmrażacza w sprayu.