Jak kupować używane motocykle?

Zakup używanego motocykla ma sporo zalet. To przede wszystkim atrakcyjna cena pojazdu, ale też duże możliwości wyboru. Decydując się na transakcję na wtórnym rynku motoryzacyjnym, trzeba jednak pamiętać o paru istotnych sprawach

Motocykl a preferencje kierowcy – dlaczego to takie ważne?

Chcąc kupić używany motocykl, należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Dotyczą one m.in. preferencji co do stylu jazdy danej osoby. Innego jednośladu potrzebują miłośnicy szybkiej i dynamicznej jazdy, a innego motocykliści często wyruszający w długie trasy. Istnieją różne rodzaje motocykli – grunt to dobrze znać własne upodobania, bo to zdecydowanie ułatwia selekcję ofert. Przy okazji warto zastanowić się nad kwotą, jaką można przeznaczyć na taki nabytek. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby zawsze mieć odłożoną nadwyżkę – minimum 10 proc. wartości motocykla. Pieniądze te przydadzą się np. na wykupienie polisy ubezpieczeniowej czy na ewentualne drobne naprawy. Opłaca się postawić na popularny motocykl. Honda lub inna znana marka to strzał w dziesiątkę z racji na dobrą dostępność części, co przekłada się na koszty serwisowe.

Używany motocykl – na co zwracać uwagę?

Do wyboru używanego motocykla należy podejść z rozwagą i ostrożnością. Umawiając się na spotkanie ze sprzedawcą, należy zasięgnąć jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Podczas oględzin trzeba bardzo dokładnie obejrzeć motocykl. Poświęcenia szczególnej uwagi wymagają m.in. stan lakieru, owiewki, opony, spawy na ramie, lagi, łańcuch i zębatki, światła i ich homologacja, manetki, siedzenie, podnóżki itp. Koniecznie należy sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych oraz to, czy w okolicy silnika nie są zauważalne wycieki. Ogólnie rzecz biorąc, motocykl wymaga bardzo dokładnych oględzin – nie wolno pominąć żadnego detalu. Jeśli ktoś kupuje swój pierwszy motocykl i nie czuje się zbyt pewnie w tym temacie, powinien na spotkanie ze sprzedawcą wybrać się w towarzystwie doświadczonej osoby znającej się na rzeczy.

https://www.uzywanejaknowe.pl/