Bus na minuty – kiedy i jak wynająć?

Wynajęcie busa opłaca się w wieku sytuacjach związanych z transportem kilku osób jednocześnie. Forma najmu zależy od konkretnych potrzeb. Bardzo często w tym kontekście pada pytanie o możliwość wypożyczenia takiego pojazdu na minuty.

Czy da się wynająć busa na minuty?

Wynajem samochodów na minuty to bardzo popularna usługa transportowa wyróżniająca się głównie tym, że jest w całości obsługiwana z poziomu aplikacji PANEK CarSharing. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba zawierać pisemnych umów, wystarczy zaledwie parę kliknięć, aby uzyskać dostęp do samochodu, którym można poruszać się po mieście. W rachubę wchodzą tu nie tylko miejskie auta osobowe. Do wypożyczenia w formule minutowej jest też m.in. bus 7-osobowy. Wynajem odbywa się na praktycznie jednakowych zasadach, co w przypadku osobówek – z tą różnicą, że użytkownik aplikacji musi sprostać dodatkowym wymogom.

Wynajem busa na minuty – jak to wygląda w praktyce?

Wynajem pojazdów ze wspomnianą powyżej aplikacją nie jest skomplikowany. Aplikacja potrzebna jest do otwarcia samochodu oraz zakończenia najmu. Umożliwia też zlokalizowanie wolnych aut, zgłaszania usterek oraz uiszczania opłat za przejazdy. Rejestracja w aplikacji wiąże się z koniecznością posiadania ważnego prawa jazdy oraz aktualnej karty płatniczej. Założenie konta klienta zajmuje tylko parę minut. Aby jednak wynająć busa na minuty, niezbędny jest pewien staż w korzystaniu z aplikacji – a mówiąc precyzyjnie, określona kwota wydana na przejazdy.

Wynajem busa na minuty – dlaczego warto?

Wynajem busów na minuty ma sporo zalet. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Zakup busa wiąże się z niemałym wydatkiem – również i koszty utrzymania takiego pojazdu do najniższych nie należą. Wynajem jest znacznie tańszy – zwłaszcza gdy w rachubę wchodzi okazjonalne użytkowanie busa. Opłaty są naliczane tylko za pokonany dystans oraz za czas przejazdu. Samochód można odebrać i zostawić w miejscach oznaczonych logo usługodawcy, co daje swobodę w poruszaniu się po mieście.