Ułatwią jazdę samochodem

Highway Car Driving. Caucasian Men Behind the Wheel on His Road Trip.

Smartfon powie ci, kiedy zmienić olej i co się zepsuło. A nowoczesne gadżety zadbają o komfort i bezpieczeństwo jazdy.

3 PROSTE I DARMOWE APLIKACJE do nawigacji i nie tylko

ACar — potrafi kontrolować i przypominać o aktualnym poziomie zużycia paliwa, okresach wymiany oleju oraz konieczności sprawdzenia najważniej-szych części, takich jak pasek klinowy czy bieżniki w kołach.

Yanosik — informuje o aktualnych utrudnieniach na drodze, fotoradarach i miejscach, w których obowiązuje wzmożona kontrola policyjna. Dane dostarczane są przez samych kierowców i wyświetlane w formie mapy.

Car Dashdroid — zastąpi komputer pokładowy w samochodzie. Na ekranie dostępne są najpotrzebniejsze funkcje telefonu — nawigacja, komunikator internetowy, odtwarzacz muzyki oraz prędkościomierz.

SPRAWDZ TO W SMARTFONIE

Osoby, które lubią wiedzieć wszystko o swoim aucie albo majster-kować przy przy nim, doceniają apliację Toque. Łączy się z naszym samochodem za pomocą odbiornika Bluetooth podłączonego do interfejsu diagnostycznego OBD-2. Pozwala mlin, na odczytanie usterek zgłaszanych przez komputer pojazdu.

Zainstaluj na telefonie bardzo praktyczną aplikację Drivvo. Wystarczy się zalogować i podać dane, żeby kontrolować wszystkie wydatki, które ponosisz na samochód – tankowanie, usługi serwisowe i części zamienne, a także średnie spalanie paliwa. Co ciekawa, aplikacja robi raporty miesięczne, w których znajdziemy podsumowanie dotychczasowych kosztów eksploatacyjnych.

Android Auto to idealna aplikacja Google dla chcących korzystać z telefonu w trakcie jazdy. Opiera się na komendach głosowych oraz dużych, wygodnie osadzonych przyciskach.
JAK ZAINSTALOWAĆ Pobierz aplikację ze Sklep Play i zainstaluj w telefonie.
KORZYSTANIE Bez odrywania rąk od kierownicy możemy wyznaczyć trasę, zapytać o najbliższą stację paliw lub włączyć muzykę.

KAMERA COFANIA I CZUJNIKI PARKOWANIA Umożliwią ci obserwację pola z tyłu pojazdu w trakcie wykonywania manewrów cofania lub parkowania. Dzięki tej kamerze będziesz dokładnie widzieć również w nocy oraz podczas deszczowej pogody.