Po co ktoś zatrudnia słupa?

slup

Słup to idealny sposób na wywinięcie się od konsekwencji naszego oszustwa. Jednocześnie jednak może sprowadzić na nas masę problemów. Może zdecydować się na zawiadomienie policji i cały nasz przekręt będzie nie do przeprowadzenia. Mimo to wiele osób wciąż decyduje się na poszukanie sobie kogoś, kto użyczy im swojego konta bankowego pod oszustwo.

Słup to osoba, która pomaga nam odciążyć się w przypadku dokonywania oszustwa. Bardzo często poszukujemy takiej go, kiedy zależy nam na szybkim przepływie pieniędzy. Słup zapewnia nam praktycznie całkowitą anonimowość. Osoba oszukana wysyła pieniądze na jego konto bankowe i tylko takimi danymi dysponuje. A to oznacza, że może śmiało obwiniać o przestępstwo słupa. I policja czy bank może pójść tym samym tropem i obarczyć nas winą. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? W zasadzie to tylko podać dane osoby, która nas zatrudniła i mieć nadzieję, że organy ścigania podejmą trop i go znajdą.

Nikt nie chce podawać swoich prawdziwych danych, kiedy dokonuje oszustwa. Numer konta bankowego mógłby na nas jednak naprowadzić naszą ofiarę, bo profile w banku zakładamy na podstawie jakiegoś dokumentu, na przykład dowodu osobistego. Kiedy mamy do dyspozycji słupa, nie musimy podawać żadnych prawdziwych danych do przelewu, bo dla przeprowadzenia tej operacji potrzebny nam jest tylko numer rachunku. Oszukana osoba zostaje więc bez pieniędzy i bez naszych danych, a jeśli będzie chciała na własną rękę szukać tego, kto ją oszukał, na najgorszym razie trafi do tego, przez kogo przepłynęły pieniądze.

Zagadnienia policyjne i prawne z różnych dziedzin przedstawia też portal jaworznoinfo.pl.

Słupa możemy znaleźć wszędzie, ale najpopularniejsze miejsca to portale ogłoszeniowe typu OLX. Pod pozorem przyjęcia kogoś do pracy albo atrakcyjnego finansowo wypożyczenia konta bankowego, aby ominąć jakieś niedogodności, znajdujemy osobę chętną do współpracy. Im mniej ona wie i im bardziej naiwna jest, tym lepiej dla nas. Jeśli nie spotkała się ona wcześniej w taką metodą oszukiwania, może zupełnie nie nabrać podejrzeń. My będziemy bezkarnie wykorzystywać jej konto do wykorzystywania innych, a ona weźmie na nią całą odpowiedzialność. Dla oszusta to układ idealny.